top of page

OPPO Reno5 İnceleme

OPPO'nun merakla beklenen yeni telefonu Reno5 özellikleri neler, performansı nasıl ve kameralarıyla ne gibi yetenekler sunuyor? İşte A'dan Z'ye OPPO Reno5 incelemesi.OPPO Reno5 Ekran Özellikleri Neler?

Ekranda selef modele göre önemli gelişmeler de görüyoruz. Telefonun paneli AMOLED olarak karşımıza çıkıyor ve ekranda artık 90Hz tazeleme hızı desteği var. Böylece ekranın farkını hemen görebiliyorsunuz. Günlük kullanımda ekranlar arası geçişlerde olsun, uygulama içi dolaşımlarda olsun zaten bunun farkını önceki telefonunuza kıyasla hemen hissedeceksiniz. Öte yandan artık bu yüksek tazeleme hızı oyunlarda da kullanılıyor ve böylece daha akıcı bir oyun deneyimi sağlanabiliyor. Reno5'in bu noktalarda artı puan kazandığını söyleyebiliriz.

Telefonun diğer çarpıcı özelliği ise ekranın yüksek çözünürlüğü ve parlaklık miktarında yatıyor. 2400x1080 piksel çözünürlüğünde olan ekran, böylece ekran boyutuna ilişkin çözünürlüğüyle yüksek piksel oranına sahip. 411 ppi seviyesi, ortaya iyi bir görüntü çıkmasına zemin hazırlıyor. Ekranın ekran en – boy oranı da 20:9 seviyesinde. Kameranın çentik ile değil, delik yoluyla ekrana yerleştirilmiş olması da ekran boyutunu artıran unsurlardan olurken, ekran parlaklığı selef modele kıyasla önemli derecede artırılmış.

Reno5'in tipik parlaklık değeri 430 nit, ancak maksimum seviyede parlaklık 600 nit seviyesine ulaşabiliyor. Bu değer pek çok rakibine karşı da daha parlak bir ekrana sahip olmasını sağlıyor. Böylece parlak güneş ışığı altında rahatlıkla ekranı görebiliyorsunuz.

Telefonda parmak izi sensörü ekranın içine entegre edilmiş durumda. Hızlı tanılama yapabilen bu sensöre ilave olarak yüz tarama özelliği de yer alıyor.

Bu arada son olarak ekrana yakından baktığınızda üzerinde fabrika çıkışında yerleştirilen bir koruma bandının olduğunu görebilirsiniz. Buna ek olarak ekran halihazırda Gorilla Glass 3 ile de korumalı yapıda tasarlanmış.

Comentarios


bottom of page