top of page

Sony RX100 IV incelemesi

Sony'nin Cyber-shot ailesi içinde sunduğu RX100 IV, bizim bugüne kadar incelediğimiz belki de en pahalı kompakt fotoğraf makinesi olabilir. Ancak pahalı olduğu kadar, şu an paranın satın alabileceği en başarılı kompakt fotoğraf makinesi olarak da Sony'nin bu modelini rahatlıkla gösterebiliriz. Zira Sony, RX100'ün bu IV'üncü modelinde, selef modele göre özellikle video konusunda büyük yeniliklere gitmiş. RX100 IV ile Ultra HD video kaydı yapmak artık mümkün.


RX100 IV, DSLR fotoğraf makinesi düzeyinde görüntü kalitesi sunmasına karşın, gayet kompakt yapıdaki gövdesiyle fazlasıyla kullanışlı ve pratik bir ürün. Kompakt boyutuyla ele tam oturan ve kasa yapısıyla sağlam duran makine, ZEISS Vario Sonnar T Lens'in sahibi. Exmor RS CMOS sensörle gelen makine, arka yüzünde 3 inç büyüklüğünde bir ekran bulunduruyor. Açısı ayarlanabilir ekran, yukarı yönde 180 dereceye kadar dönebilirken, aşağı yönde 45 dereceye kadar hareket kabiliyetine sahip. Ekran dokunmatik değil, tüm ayarları yan taraftaki menü tekerleğinden gerçekleştiriyorsunuz.

20 megapiksel çözünürlüğünde fotoğraflar çekebilen kamera, 11 kata kadar dijital zoom içeriyor ve 2.9x boyutunda da optik zoom gerçekleştirebiliyor. F1.8 – 2.8 diyafram aralığında olan cihaz, 125 ila 12800 ISO hassasiyetinin de sahibi.

Comentarios


bottom of page