top of page

Microsoft Office Publisher - Sayfayı veya kağıdı yeniden boyutlandırma

Sayfa ve kağıt terimleri sık sık karıştırılır. Basitçe belirtmek gerekirse, sayfa yayınınızın içeriği ve kağıt da sayfanın yazdırıldığı yapraktır.


Sayfa boyutunu değiştirme

  1. Sayfa Tasarımı sekmesini tıklatın.

  2. Burada, Sayfa Yapısı grubunda, Boyut öğesini seçin ve istediğiniz sayfa boyutuna karşılık gelen simgeyi tıklatın. Örneğin, Letter 8,5 x 11" öğesini tıklatın. İpucu: İstediğiniz boyutu görmüyorsanız, Diğer Önceden Belirlenmiş Sayfa Boyutları'na tıklayın veya Yeni Sayfa Boyutu Oluştur'a tıklayıp özel bir sayfa boyutu oluşturun.


Sayfa boyutunu değiştirmek, yayınınızın boyutunu ayarlar. Örneğin, 22 x 34 inç ölçülerinde çıktısı alınacak bir poster yazdırmak istediğinizde, yazdırılan yayının boyutunu belirlemek için bunu kullanabilirsiniz; yazıcınızın bu büyüklükteki tek bir sayfaya yazdırma kapasitesi olup olmadığı veya posteri örtüşen bir dizi kağıda (parça olarak adlandırılır) yazdırıp yazdırmayacağınız fark etmez. 240 x 240 inç ölçülerine kadar yayın oluşturabilirsiniz.


Kağıt boyutunu değiştirme

Kullandığınız yazıcı, yazdırabildiğiniz kağıt boyutlarını belirler. Yazıcınızın yazdırabildiği kağıt boyutlarının aralığını denetlemek için, yazıcınızın el kitabına bakın veya Yazdır sekmesinin Ayarlar bölümünde, yazıcınız için ayarlanmış kağıt boyutlarını görüntüleyin.

Yayınınızı, sayfa boyutuyla eşleşen kağıtlara yazdırmak için sayfa ve kağıt boyutunun aynı olduğundan emin olun. Yayınınızı başka bir boyuttaki kağıda yazdırmak isterseniz (örneğin, kenar boşluğu oluşturmak veya bir yaprağa birden çok sayfa yazdırmak için) sadece kağıt boyutunu değiştirin.

  1. Dosya > Yazdır'ı tıklatın.

  2. Burada, Ayarlar bölümünde, kağıt boyutu açılır listesini tıklatın ve Kullanılabilir Kağıt Boyutları'ndan bir boyut seçin.

Comments


bottom of page