top of page

Microsoft Office Publisher - Yaygın posta birleştirme sorunları

Bu makalede Publisherkullanırken en yaygın adres mektup birleştirme sorunların yanıtlarını size yardımcı olacak: değişiklik yapma bir veri kaynağı veya adres listesi için adres mektup birleştirme işlemi sırasında böylece için istediğiniz gibi görünüyor boşluklar bir birleştirme alanı ekleme , birleştirilmiş yayın kaydetme ve (örneğin, farklı etiketlere etiket sayfası) bir sayfada farklı birleştirilmiş sayfaları yazdırma.


Varolan adres listesini düzenleme

Mektup Birleştirme yayınınızın üzerinde çalıştığınız ve veri kaynağı veya adres listenize değişiklikler yapmak istiyorsanız, aşağıdakileri yapın:

 1. Alıcı listesini oluşturmaaltında Varolan listeyi kullan' ı tıklatın ve sonra tıklatın Sonraki: oluşturma veya alıcı listesine bağlanma. Varsayılan olarak, Microsoft Publisher veri kaynaklarını Veri Kaynaklarım klasöründe depolar. Veri kaynağınızı bulmak için göz atmanız gerekebilir.

 2. Veri Kaynağını Seç iletişim kutusunda, istediğiniz veri kaynağına tıklayın.

 3. ’a tıklayın. Seçtiğiniz veri kaynağının türüne bağlı olarak, belirli bilgiler isteyen başka iletişim kutuları görüntülenebilir. Örneğin, veri kaynağınız birden çok çalışma sayfasında bilgi bulunan bir Microsoft Office Excel çalışma kitabıysa, istediğiniz bilgilerin bulunduğu çalışma sayfasını seçmeli ve ardından Tamam’a tıklamalısınız.

 4. Adres Mektup Birleştirme Alıcıları iletişim kutusunda, veri kaynağı adını tıklatın ve sonra Düzenle' yi tıklatın.

 5. Veri kaynağını Düzenle kutusunda düzenleyebilir veya varolan adreslerini silmek veya yeni girdilerini ekleyebilirsiniz.

 6. Bitirdiğinizde, adres listesini düzenleme Tamam'a ve sonra Evet'i adres listesini güncelleştirmek için tıklatın.


Boşluklar birleştirme alanları ekleme

Birleştirme alanlarını bir belgeye eklemeyle en yaygın sorun doğru boşluğu arasında birleştirme alanları, özellikle her zaman olmayan alanlar, ikinci ad baş harfleri gibi sunma birleştirme ile başlama. Doğrudan sayfasında birleştirme alanları arasında boşluk ekleyebilirsiniz, ancak bazı adresleri tüm birleştirme alanlarını kullanmıyorsanız, bu fazladan boşluklar içinde sonuçlanır. Tüm alanları ihtiyaç duydukları yer aldığından emin olmak için adres listesinin kendisini boşluk bırakın. Örneğin, ikinci adın ilk harfini gerekip gerekmediği adres listenizdeki bir öğeyi içeren reciprient's adları doğru görünür sağlamak için aşağıdakileri yapın:

 1. Orta ilk girdiyi Middile ilk içeren her alıcı için önce ve sonra ilk Ara çubuğu tuşlarına basarak bir boşluk ekleyin.

 2. Bir ilk içermeyen her alıcı için Orta ilk giriş içinde bir boşluk ekleyin.


Birleştirilmiş yayın kaydetme

Adres mektup birleştirme aynı sütundaki her Kopyala ve bazı yer tutucuları her kopyasında benzersiz bilgileri için iki bilgileri içerir. Bu bülten gövdesi tüm alıcılar için aynı olduğu kişiselleştirilmiş bülten örneğidir, ancak posta adresi ve giriş farklıdır. Birleştirilmiş yayın oluşturma ile en yaygın sorun, hem yayınla birleştirme alanlarını ve birleştirilmiş sayfaları yayını kaydetme değil. Birleştirilmiş yayın oluşturma üç Adres Mektup Birleştirme Sihirbazı'nda adımdır. Bu adımda, üç seçeneğiniz vardır:

 1. Yazdır Bu seçenek, birleştirilmiş yayın yazdırır.

 2. Yeni bir yayına birleştirme Bu seçenek yeni bir yayın her birleştirme veri kümesi için bir sayfa açar.

 3. Varolan bir yayına ekle Bu seçenek, yayını seçmenizi ister ve sonra ekler, o yayının sonuna birleştirilmiş sayfaları.

Birleştirilmiş yayın hem de, birleştirilmiş alanları içeren bir yayın kaydetmek için Yeni bir yayınla birleştir seçeneğini tıklatın. Yeni bir yayın penceresi açılır ve birleştirilmiş sayfaları yayını görüntüler. Birleştirme alanı yayının birleştirilmiş sayfaları yayının gizlenir. Her iki yayınlar kaydettiğinizden emin olun. Ardından, birleştirilmiş sayfaları yayının yazdırabilirsiniz.

Bir sayfaya birden fazla etiket, ad etiketlerini veya Kartpostalları yazdırma

Yayını yazdırma en yaygın sorun birleştirilmiş sayfaların her biri bir kağıda yazdırma — Örneğin, farklı posta her biri bir sayfaya etiket kağıt posta etiketleri. Yazdır iletişim kutusunda Yazdır seçeneği tercih ederseniz, Yaprak başına birden çok kopya seçeneğini kullanır ve her sayfa üzerinde etiketi her yazdırma yerine, adres bir adresi için etiketlerinin sayfanın tamamına göz yazdırır olur. Farklı birleştirme veri kümelerinin yazdırmak için — örneğin, farklı adları ve adresleri — Yaprak başına birden çok sayfayazdırma seçenekleri bölümünde her kağıda,'ı tıklatın.

bottom of page