top of page

Microsoft Office Publisher - E-posta bültenleri oluşturma

Publisher'ı kullanarak e-posta bültenleri oluşturabilir ve gönderebilirsiniz. Posta tesliminizi nasıl ayarlayacağınız, hedef kitlenize ve biçimin nasıl görünmesini istediğinize bağlıdır.

Bülteninizi e-posta eki olarak gönderme Alıcıların yayınınızın içeriğini özgün biçiminde okumasını istiyorsanız, yayınınızı ek olarak gönderin. Bu şekilde e-posta şablonu kullanmanız gerekmez; Bülteni oluşturmak için var olan özelleştirilmiş bir bülten şablonunu kullanabilirsiniz. Bülten oluşturma hakkında daha fazla bilgi Için Publisher kullanarak bülten oluşturma konusuna bakın. Eki şu üç biçimden herhangi birinde gönderebilirsiniz:

 • Publisher yayını

 • PDF dosyası

 • XPS dosyası

En iyi seçenek PDF olarak göndermektir. Yayınınızı e-posta eki olarak gönderdiğinizde, görünüşünü bir tarayıcıda önizlemeniz gerekmez çünkü e-posta alıcıları yayını doğru programda açar ve görüntülerler.

 1. İletiyi göndermek Için, > > e-posta paylaşımı (Publisher 2010 ' de, Dosya > Kaydet _amp_ gönder > Gönder'e tıklayın) ve aşağıdakilerden birini seçin:

  • Ek Olarak Gönder Önemli: Publisher yayınını e-posta eki olarak gönderdiğinizde, alıcının yayını görüntülemesi için Publisher yüklü olmalıdır.

  • PDF Olarak Gönder

  • XPS Olarak Gönder


 1. İleti üst bilgisinde, alıcıların e-posta adreslerini ekleyin.

 2. Konu kutusuna e-posta için bir başlık ekleyin.

 3. İleti üstbilgisinin üstündeki araç çubuğunda istediğiniz diğer seçenekleri belirleyin.

Bülteninizi e-posta iletisi olarak oluşturma ve gönderme Publisher, ileti olarak gönderebileceğiniz birçok çekici, yüksek etkili e-posta bülteni tasarımı içerir. Bülten oluşturma

 1. Publisher 'daki şablon türleri listesinde e-posta kategorisini seçin.

 2. Tasarım listesinde, sayfayı aşağı kaydırın ve Bülten kategorisini bulun ve kullanmak istediğiniz bülten şablonunu seçin. Not: Özelleştir'in altında, yayını oluşturmadan önce renk düzenini ve yazı tipi düzenini ayarlayabilir ve iş bilgilerinizi ekleyebilirsiniz.

 3. Oluştur'u tıklatın.

 4. E-posta yayınınızda, yayındaki metin ve resimleri kendi içeriğinizle değiştirin.

 5. E-posta bültenini kaydedin.

Artık bülteninizi oluşturmayı bitirdiğinize göre, bunu e-posta olarak gönderebilirsiniz. Bülteni ön izleme ve gönderme

 1. Bülteninizin ön izlemesini görüntülemek için, Dosya > Paylaş > E-posta Önizleme > E-posta Ön izleme' ye tıklayın. (Publisher 2010 ' de, > > e -posta ön izleme > e-posta önizleme

 2. İletiyi göndermek için, Dosya > Paylaş > E-posta > Geçerli Sayfayı Gönder'e tıklayın. (Publisher 2010 ' de, > Gönder 'e tıklayın.

 3. İleti üst bilgisinde, alıcıların e-posta adreslerini ekleyin.

 4. Konu kutusuna e-posta için bir başlık ekleyin.

 5. İleti üstbilgisinin üstündeki araç çubuğunda istediğiniz diğer seçenekleri belirleyin.

E-posta birleştirme kullanarak oluşturma ve gönderme E-posta birleştirilmiş bülten oluşturma ve gönderme hakkında bilgi Için lütfen bir posta veya e-posta birleştirmesi oluşturun.

Comments


bottom of page