top of page

Microsoft Office Excel - Çalışma kitabında bağlantılar (dış başvurular) bulma

Diğer çalışma kitaplarına bağlamak, Excel 'de çok yaygın bir görevdir, ancak bazen Excel 'In var olduğunu söylemekle birlikte bulamadıkları bir çalışma kitabıyla kendinizi bulabilirsiniz. Bir çalışma kitabında kullanılan tüm dış başvuruları bulmanın otomatik yolu yoktur, ancak bunları bulmak için kullanabileceğiniz birkaç el ile yöntem vardır. Formüller, tanımlı adlar, nesneler (metin kutuları veya şekiller gibi), Grafik başlıkları ve grafik veri serisi 'ne bakmanız gerekir.

Bağlı olduğunuz herhangi bir Excel çalışma kitabının, bu çalışma kitabının dosya adı . XL * dosya uzantısıyla (. xls,. xlsx,. xlsm) bağlantılı olarak bu çalışma kitabının dosya adı. Başka bir kaynağa bağlıyorsanız, kullanılacak en iyi arama terimini belirlemeniz gerekir.


Formüllerde kullanılan bağlantıları bulma

 1. Bul ve Değiştir iletişim kutusunu başlatmak için CTRL + F tuşlarına basın.

 2. Seçenekler'i tıklatın.

 3. Aranan kutusuna . XLgirin.

 4. In kutusunda, çalışma kitabı'na tıklayın.

 5. Bak kutusunda, formüller'e tıklayın.

 6. Tümünü Bul'a tıklayın.

 7. Görüntülenen liste kutusunda, . XLiçeren formüller için Formül sütununa bakın. Bu durumda, Excel birden çok bütçe Master. xlsx örneği buldu. • Dış başvuru içeren hücreyi seçmek için, liste kutusunda bu satırın hücre adresi bağlantısını tıklatın. İpucu: Sütunu sıralamak ve dış başvuruların tümünü birlikte gruplandırmak için herhangi bir sütun başlığını tıklatın.

Tanımlı adlarda kullanılan bağlantıları bulma


 1. Formüller sekmesinin Tanımlı Adlar grubunda Ad Yöneticisi'ne tıklayın.

 2. Listedeki her girdiyi işaretleyin ve dış başvuruların başvurduğu yer sütununa bakın. Dış başvurular, [bütçe. xlsx] gibi başka bir çalışma kitabına başvuru içerir.
 1. İpuçları:

  • Sütunu sıralamak ve dış başvuruların tümünü birlikte gruplandırmak için herhangi bir sütun başlığını tıklatın.

  • Birden çok öğeyi aynı anda silmek istiyorsanız, Shift veya CTRL tuşlarıyla birden çok öğeyi gruplayabilirsiniz ve sol tıklatma yapabilirsiniz.Metin kutuları veya şekiller gibi nesnelerde kullanılan bağlantıları bulma


 1. CTRL + Gtuşlarına basın, Git iletişim kutusunun kısayoluna tıklayın ve sonra da Tamam> özel > nesneleri 'ne tıklayın. Bu, etkin çalışma sayfasındaki tüm nesneleri seçer.Seçili nesnelerin her biri arasında gezinmek için sekme tuşuna basın ve sonra formül çubuğu başka bir çalışma kitabına başvuru için (örneğin [bütçe. xlsx]) bakın.
Grafik başlıklarında kullanılan bağlantıları bulma


 1. Grafikte denetlemek istediğiniz grafik başlığına tıklayın.

 2. formül çubuğu , [bütçe. xls] gibi başka bir çalışma kitabına başvuru arayın.


Grafik veri dizilerinde kullanılan bağlantıları bulma


 1. Denetlemek istediğiniz grafiği seçin.

 2. Düzen sekmesindeki geçerli seçim grubunda, grafik öğeleri kutusunun yanındaki oka tıklayın ve ardından denetlemek istediğiniz veri serisi tıklayın.Formül çubuğu , SERI işlevinde [bütçe. xls] gibi başka bir çalışma kitabına başvuru arayın.

Comments


bottom of page