top of page

Microsoft Ofice'de "Yazilim Sahteciliği Kurbanı Olabilirsiniz" Uyarısı Nasıl Kaldırılır?

Microsoft Office uygulamalarında "EYLEM GEREKİYOR Lisansınız orjinal değil ve yazılım sahtekarlığı kurbanı olabilirsiniz. Bugün orjinal Office ile hizmet kesintilerinin önüne geçin ve dosyalarınızın güvenini sağlayın" gibi bir eylemle karşılaşabilirsiniz.


Günümüzde birkaç Microsoft Office kullanıcısında görülebilen yaygın bir sorundur. Aslın da bu bir hata değildir. Yalnızca Microsoft Office uygulamalarında bir bildirimdir.


Örneğin, Word, Excel, PowerPoint, Access ve Outlook vb. uygulamaların birinde veya tüm uygulamalarda bildirim görülebilir.


Yukardaki bildirim Microsoft Office 2016, 2019 veya Office 365 uygulamalarınıza gelebilir. Dolayısıyla, aşağıdaki makalede verilen bu çözümler bu office paketleri üzerinde çalışacaktır.


Yöntem: "Tüm Bağlı Deneyimler" İletisi Yanındaki Etkinleştir İşaretini Kaldırın

Aşağidaki adımları takip ederek bu işlemi yapabilirsiniz.

  1. Adım: Bu bildirim mesajının olduğu herhangi, Microsoft Word, Excel, PowerPoint veya Outlook'u başlatın.

  2. Adım: Dosya menüsüne ve ardından Hesap sekmesine tıklayın.

  1. Adım: Ayarları Yönet düğmesine tıklayın.

  2. Adım: Ardından, mouse ( farenin ) yardımıyla kayın ve "Tüm bağlı deneyimler" altında Tüm bağlı deneyimler aç yanındaki onay işaretini kaldırın.

Adım: Son olarak, Microsoft uygulamasının yeniden başlatılması gerektiğini belirten Yeniden başlatılması gerekli sorulacaktır. Kapatın ve yeniden başlatın.

Bu işlemden sonra Microsoft Office'ini etkileyecektir. Şimdi herhangi bir Microsoft Office uygulamasını açtığınızda "Lisansınız orijinal değil ve yazılım sahteciliğinin kurbanı olabilirsiniz. Kesintilerden kaçının ve dosyalarınızı bugün orijinal Office ile güvende tutun" mesajı görüntülenmez.

Umarım bu sorununuzu çözmüştür... Sorununuz çözülmediyse aşağıdaki II. Yöntem'deki adımları uygulayın.


Comments


bottom of page