top of page

Microsoft Office Excel - Word tablosunu Excel’e kopyalama

Word tablosundaki verileri Excel'e taşımak istediğinizde, verileri doğrudan Word'den kopyalayarak yeniden yazmaktan kurtulabilirsiniz. Word tablosundan Excel çalışma sayfasına veri kopyaladığınızda, Word tablosunun her hücresindeki veriler çalışma sayfasında ayrı hücrelere yapıştırılır.


Önemli: Verileri yapıştırdıktan sonra, Excel 'deki hesaplama özelliklerinden faydalanmak için bunu temizlemeniz gerekebilir. Örneğin, hücrelerde istenmeyen fazladan boşluk olabilir, numaralar hesaplayabileceğiniz sayısal değerler yerine metin olarak yapıştırılabiliyor veya tarihler düzgün görüntülenmiyor olabilir. Tablonuzun stilini biçimlendirmeyle ilgili yardım için Excel tablosunu biçimlendirme bölümüne bakın.

  1. Word belgesinde, Excel çalışma sayfasına kopyalamak istediğiniz tablo satırlarını ve sütunlarını seçin. Tablonun hücrelerinde fazladan satır başı olmadığından emin olun, aksi takdirde bu, Excel 'de ek satırlara neden olabilir.

  2. Seçimi kopyalamak için CTRL+C tuşlarına basın.

  3. Excel çalışma sayfasında, Word tablosunu yapıştırmak istediğiniz çalışma sayfası alanının sol üst köşesini seçin. Not: Verileri yapıştırmadan önce, yapıştırma alanının boş olduğundan emin olun. Word tablosunun hücrelerindeki veriler, yapıştırma alanındaki çalışma sayfası hücrelerinde var olan verilerin yerini alır. Gerekirse, boyutlarını doğrulamak için önce Word'deki tabloyu gözden geçirin.

  4. CRL+V tuşlarına basın.

  5. Biçimlendirmeyi ayarlamak için, yapıştırdığınız verilerin yanındaki Yapıştırma Seçenekleri 'ne tıklayın ve aşağıdakileri yapın:

    • Çalışma sayfası hücrelerine uygulanan biçimlendirmeyi kullanmak için, Hedef Biçimlendirmesini Eşleştir'e tıklayın.

    • Word tablosunun biçimlendirmesini kullanmak için, Kaynak Biçimlendirmesini Koru'ya tıklayın.


Комментарии


bottom of page