top of page

Huawei MatePad Pro İnceleme

Akıllı telefonların ekranlarının büyümesi, bundan yaklaşık 10 yıl öncesi ile kıyaslandığında tablet kullanımını olumsuz yönde etkiledi ve bu pazarın daralmasına sebep oldu. Ancak elbette eskisi kadar yoğun olmasa da halen bu kategoriye olan ilgi sürüyor.


Özellikle mobil alanda içerik tüketiminin artması ve konfor alanlarımızın genişlemesiyle beraber tablet kullanımına rağbet yeniden artış eğilimi gösterirken, öte yandan tabletler de bu süreç içerisinde farklı yetenekler kazandı ve kullanım yelpazelerini çeşitlendirdi. Artık iyiden iyiye dizüstü bilgisayar özellikleri göstermeye başlayan, daha kompakt çalışma alanı olanağı doğuran ve çevre özellikleriyle farklı amaçlar doğrultusunda da kullanılabilen tabletler, şu son zamanlarda gerçekten ilgi çekici bir hal almaya başladı. Bunlardan bugün HUAWEI'nin yeni MatePad Pro tabletine yakından bakacağız.Teknik Özellikler ve Performans

Evet, tablete çok sayıda uygulama indirebiliyorsunuz ve performans anlamında da yeni nesil tüm uygulamalarla rahatlıkla çalışabiliyor, keza oyunlarda da güzel performans sağlayabiliyorsunuz. MatePad Pro'da yer alan hem güçlü işlemci hem geniş depolama alanı ile zengin bir kütüphane yaratma olanağına sahipsiniz.

Tabletin teknik detaylarına baktığımızda, kalbinde, Kirin 990 işlemcinin yer aldığını görüyoruz -ki bu işlemci, kısa bir süre önce detaylıca incelediğimiz HUAWEI'nin yeni amiral gemisi P40 Pro'da da yer alıyordu hatırlarsanız. 7nm+ mimarisine sahip olan bu hız canavarı diyebileceğimiz işlemciye, 6 GB RAM ve 128 GB depolama birimi eşlik ederken, telefonda GPU tarafında da 6 çekirdekli Mali-G76 grafik birimi yer alıyor.

Comments


bottom of page