top of page

Code.org - Tanıtım, Kayıt ve giriş işlemleri

Code.org nedir?Bilgisayar kullanımının ve kodlama bilincinin küçük yaşlardan itibaren gelişebilmesi için hazırlanmış bir eğitim sitesidir. Ücretsiz bir şekilde siteye girip etkinlikler yapabileceğiniz gibi gelişiminizi takip edebilmek için üyede olabilirsiniz.Bu site sayesinde hiç bir ek donanıma gerek duymadan kodlama ve algoritma yapısını kavrayabilirsiniz. Tek yapmanız gereken yaş durumuna yada bilgisayar kullanım kabiliyetine göre seviyesini belirlemek olacaktır.


Code.org Kayıt ve GirişCode.org' a üye olmanın bir kaç adımı vardır. Öncelikle code.org adresine giderek web sitesine ulaşmanız gerekir. Daha sonra açılan sayfada sağ üstte yer alan giriş yap kısmına tıklanır.


Daha sonra gelen ekrandan daha önce hesap aldıysanız giriş yapılır hesabınız yoksa hesap oluştur kısmına tıklanır.Burada kayıt olmak için birçok seçeneğiniz var. Google hesabıyla veya diğer elektronik posta adresleriyle rahatlıkla üye olabilirsiniz.
Ve üyeliğimiz tamamlandı. Artık code.org üyesisiniz. Üyelik tamamlandığında sizi aşağıdaki gibi bir ekran karşılayacak. Artık siteyi rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Comments


bottom of page