top of page

Code.org - Önerilen temel kurslar (Öğrenciler için)
Code.org önerilen temel kurslarCode.org'da kullanıcılar nesne tabanlı programlamayı baz alan sistemin çalışma pratiğini, blokları çalışma alanına sürükle bırak yaparak gerekli kod bloklarını oluşturup görevi gerçekleştirmeye çalışıyorlar. Başarmaları halinde bir sonraki göreve geçiyor, başaramazsa bir ipucu ekranı ile karşılaşıyorlar.Bu sitede kodlama öğrenmeye karar verdiyseniz öncelikle seviyenizi bilmeniz çok önemlidir. Sitenin farklı farklı seviyeleri ve kodlama bölümleri mevcuttur. Aşağıda bunları tanıyalım.
Okul Öncesi Çocuklar için Hızlandırılmış

Bu bölümde 4-8 yaş öğrenciler için bulunan etkinlikler ile bilgisayar bilimi ve internet güvenliğinin temellerini öğrenebilirsiniz. Kursun sonunda, kendinize ait ve paylaşabileceğin bir oyun ya da hikaye oluşturabilirsiniz.

Hızlı Kurs

Bu bölümde 9-18 yaş öğrenciler için bulunan etkinlikler ile bilgisayar bilimi ve internet güvenliğinin temellerini öğrenebilirsiniz. Kursun sonunda, kendinize ait ve paylaşabileceğin bir oyun ya da hikaye oluşturabilirsiniz.

Bağımsız dersler

Bu bölümde 9-18 yaş öğrenciler için bulunan etkinlikler ile bilgisayar bilimi ve internet güvenliğinin temellerini öğrenebilirsiniz. Kursun sonunda, kendinize ait ve paylaşabileceğin bir oyun ya da hikaye oluşturabilirsiniz.Kommentarer


bottom of page