top of page

Asus ROG Strix Arion İnceleme

M.2 SSD'lerle beraber yüksek veri kopyalama sürelerine ulaşmak harika bir performans artışı sağlarken, bundan mobil ortamda faydalanmak isteyenler için de farklı seçenekler var piyasada. Daha önce incelediğimiz HyperX Savage EXO SSD de bunlardan biriydi hatırlarsanız. Eğer sadece bir sürücü kutusu istiyor, kendi M.2 SSD'nizi içine takmak istiyorsanız, bu kez Asus'tan harika bir çözüm var karşımızda.

Strix Arion Hangi Biçimlerde SSD'leri destekliyor?

Oyunculara özel cihazlar üreten Asus, daha önce ROG ailesi için harici SSD sürücü kutusu Strix Arion'u duyurmuştu. Mobil ortamda da yüksek veri performansı isteyen, özellikle oyunculara hitap eden Strix Arion, 2280, 2260, 2242 ve 2230 biçimli NVMe SSD'lerle uyumlu olarak çalışıyor ve USB-C 3.2 Gen 2 bağlantısı sayesinde de üst seviye performans sağlıyor. Şimdi Asus'un bu sihirli kutusuna daha yakından bakalım; bakalım bizlere neler sunuyor...

Strix Arion, tasarımıyla oyunculara göz kıpran, öte yandan alüminyum alaşımlı kasası, iç yüzeyinde ise termal pedler ile güzel bir ısı dağıtımı sağlayan, malzeme kalitesiyle de üst seviye bir model oluyor. Kutunun üst kısmında ROG logosu ve şeffaf şerit ile RGB deseni sağlanırken, bu ışıklandırmayı Asus Aura Sync yazılımı ile istediğiniz gibi renklendirebiliyorsunuz.

Comments


bottom of page