top of page

Quik - Tanıtımı ve Kullanımı

Quik video düzenleme editörü, GoPro’nun resmi video düzenleme uygulamasıdır. Hem Android hem de iOS platformlarda sorunsuz şekilde çalışan uygulama videolar üzerinde farklı düzenlemeler yapabilmenize imkan verir.


Quik video düzenleme editörü ile ortaya çok iyi videoların çıkmasını sağlayabilirsiniz. Bunun için tek yapmanız gereken şey ufak bir dokunuştur. Quik ile videolara filtre ekleyebilir, isterseniz videoya arka plan müziği koyabilir, videolara farklı farklı çerçeveler ekleyebilirsiniz. Ayrıca Quik uygulaması ile videolara istediğiniz metinleri ekleyebilirsiniz.


Quik uygulaması ile yapmanız gereken tek şey sevdiğiniz ve video oluşturmak istediğiniz fotoğrafları seçmek olacak. Bu fotoğrafları ister telefondan ister sosyal medya hesaplarınızdan seçebilirsiniz. Fotoğrafları albümden, galeriden, Google Fotoğraflar, Facebook ya da GoPro Plus uygulamasından seçebilirsiniz.

Quik uygulaması ile 75’den fazla fotoğraf karesi seçerek istediğiniz uzunlukta video oluşturabilirsiniz. Quik GoPro uygulamasını diğer video editörlerinden ayıran en önemli özelliklerinden biri Quik’in video klipleri inceleyerek kesitler almasıdır. Siz kendi anlarınızı seçmek istiyorsanız HiLights oluşturabilirsiniz.


Quik GoPro uygulaması içinde bulunan 22 video stilini seçerek birbirinden özel ve itina ile tasarlanan geçişler ve grafikleri videolara ekleyebilirsiniz. Eğer bunların dışına çıkmak istiyorsanız kendi video stilinizi oluşturarak filtre ve grafik ayarlarını yapabilirsiniz.


Quik GoPro ile filmlerde dinlediğiniz birbirinden güzel müzikleri kendi oluşturduğunuz videoya ekleyebilirsiniz. 80’in üzerinde ücretsiz müzik arasında istediğiniz seçimi yapabilirsiniz. Bu şarkılar arasında bir seçim yapamadıysanız kendi müzik arşivinizden de seçim yapabilirsiniz. Bu müziklerin videonuzda ne zaman başlamasını istiyorsanız bunu belirleyebilir ve müzik ile ilgili düzenlemeleri yapabilirsiniz. Quik uygulamasında yer alan geçişlerin müziğin ritmine göre ayarlandığını unutmamalısınız.


Quik GoPro ile oluşturulan videoları en iyi kalite de kayıt edebilirsiniz. Oluşturduğunuz videoları ister HD 720P ister HD 1080P kalitesinde kayıt edebilirsiniz. Uygulama ile oluşturduğunuz videoları Instagram, Facebook ve diğer sosyal medya hesaplarınızda kolayca paylaşabilir, Whatsapp ya da e-posta kullanarak kişiye özel paylaşım yapabilirsiniz.

Comentarios


bottom of page