top of page

Pinterest - Tanıtımı ve Kullanımı

Pinterest nedir? Pinterest görsel ağırlık bir sosyal paylaşım sitesidir. Facebook, Twitter ve popüler Instagram sürekli paylaşım ve beğeni ile çevrenizle etkileşime geçebiliyorsunuz. Açıldığı günden beri özellikle ülkemizde gittikçe yaygınlaşmaya başlayan bu site adını Pin ve interest kelimelerinden alıyor. Yani ilgi alanlarınıza uygun görselleri oluşturduğunuz panolarınıza iğneleyebiliyorsunuz.


Pinterest nasıl kullanılır?


Öncelikle kısa bir üyelik işlemi yapmanız gerekiyor. Sosyal medya olarak Facebook hesabınız ile de siteye giriş yapabiliyorsunuz. Size oluşturulan profilden kendi zevkinize göre panolar oluşturarak beğendiğiniz görselleri panonuza iğneleyebiliyorsunuz. Arkadaşlarınızı ve yakın çevrenizi takip edebiliyor ya da panosunu beğendiğiniz kişileri takibe alabiliyorsunuz.
"Pin"lemek nedir?


Pinterest'e giriş yaptıktan sonra beğendiğiniz görseli kendi panonuza almanız için yapılan işlem olarak tanımlayabiliriz. İşlem beğendiğiniz görseli kendi profilinizde oluşturduğunuz panoya görseli ekleyebilmek. Görselin yanında kırmızı renkte "Pin it" butonu ile bu işlemi hızlı bir şekilde gerçekleştirebiliyorsunuz. Yeni ilgi alanlarınıza uygun şekilde panolar oluşturarak profilinizin düzenleyebiliyorsunuz. Profilinizde oluşturduğunuz panoları, görselleri arkadaşlarınızla ve takipçilerinizle de paylaşabiliyorsunuz.


Pinterest'i kullanma ipuçları


Siteye giriş yaptığınızda yukarda yer alan arama butonu ile ilginizi çekecek konuları arayarak panolarınızı oluşturmaya başlayabilirsiniz. Kendiniz de beğendiğiniz görselleri dış sitelerden ya da siteye yükleyerek çevreniz ile paylaşabilirsiniz. Türkçe dil desteği olan Pinterest'e sadece bilgisayardan değil akıllı telefon ve tablettlerden de uygulamayı indirerek giriş yapabiliyorsunuz.

Comentarios


bottom of page