top of page

Nintendo Switch Pro Controller İnceleme

Nintendo Switch Pro Controller, elinize aldığınız anda malzeme kalitesi, hafifliği ve rahatlığı ile beğenimizi kazanan bir model oldu. Hemen belirtelim, eğer DualShock 4 favorinizse hoşunuza gitmeyecek zira bu modelde Xbox Controller tasarımına daha yakın çizgiler tercih edilmiş durumda.

Elbette mobil olarak kullanan oyuncular hedeflenmiyor bu model ile zira kullanmak pek mümkün değil. Ancak Switch genellikle televizyonunuza bağlıysa, piyasada rakiplerine göre pahalı gözüken bu ürün bir anda mantıklı bir yatırım haline geliyor. Fiyatı 640 TL'den başlayan Pro Controller, 660 TL'den başlayan (TV aparatı olmaksızın) Joy-Con'a göre çok daha uygun bir seçenek olabilir.

Switch'in üst yüzeyinde ve titreşim desteğinde yakınabileceğimiz hiçbir şey yok. Ergonomi, malzeme ve işçilik kalitesi olabileceğinin en iyi. Lakin tetik tuşlarına geçtiğimizde durum değişiyor. Nintendo bu modelde "dokunsal" tetikler tercih etmiş, bu da yarış oyunlarında verimli şekilde kullanılmalarını imkansız hale getiriyor. Ayrıca kablolu / kablosuz kullanımlarda PC'de kullanılabilirliği son derece düşük. Çok sayıda oyunda problem yaşadık ve sorunu ne zaman düzeltmeye çalışsak daha kötü hale getirdik. Kısaca, bu çok kaliteli gamepad'i Switch dışında kullanmanızı önermiyoruz, en azından şimdilik.


Comments


bottom of page