top of page

GoogleClassroom - Tanıtımı ve Kullanımı

Google Sınıf, Google tarafından, okullar için geliştirilen ve atamaları kağıtsız bir şekilde oluşturma, dağıtma ve derecelendirmeyi basitleştirmeyi amaçlayan harmanlanmış öğrenme platformudur. Eğitim için G Suite'in (önceki Google Apps) bir özelliği olarak 6 Mayıs 2014'te tanıtıldı ve onu 12 Ağustos 2014'te halka açtı. Haziran 2015'te Google, web siteleri için bir Sınıf API'sı ve bir paylaşım düğmesi açıkladı; bu okul yöneticilerinin ve geliştiricilerin Google Classroom ile daha fazla etkileşimde bulunmalarına olanak tanır. Mart 2017'de Google, herhangi bir kişisel Google kullanıcısının Eğitim için G Suite'i içermesi gerekmeden sınıflara katılmasına izin vermek için Classroom'u açtı ve Nisan ayında herhangi bir kişisel Google kullanıcısının bir sınıf yaratması ve öğretmesi mümkün oldu.

Google Classroom, Google Drive'ı atama oluşturma ve dağıtma, yazma için Google Dokümanlar, iletişim için Gmail ve planlama için Google Takvim'i birleştirir. Öğrenciler, kurumun veri tabanından özel bir kod aracılığıyla derslere davet edilebilir veya otomatik olarak bir okul alanından ithal edilebilir. Her sınıf, ilgili kullanıcının Drive'ında ayrı bir klasör oluşturur; burada öğrenci, bir öğretmen tarafından derecelendirilmek üzere bir çalışma sunabilir. iOS ve Android cihazlar için kullanılabilen mobil uygulamalar, kullanıcıların fotoğraf çekmesine ve atamalara eklemesine, diğer uygulamalardan dosyaları paylaşmasına ve çevrimdışı bilgiye erişmesine olanak tanır.


Öğretmenler her öğrencinin gelişimini izleyebilir ve derecelendirildikten sonra, öğretmenler, öğrencilerin ödevi revize etmeleri ve iyileştirmeleri için yorumlarla birlikte işe geri dönebilirler. Öğretmenler öğrencilerin yorum yapabileceği bir sınıf akışına ilanlar gönderebilirler.

Comentários


bottom of page