top of page

Fritzing Programı - Kurulum ve TanıtımıFritzing Programı - Kurulum ve Tanıtımı


Fritzing devrelerinizi ve kullandığınız parçaları modelleyebileceğiniz, bağlantılarınızı paylaşabileceğiniz ve hatalarınızı kontrol edebileceğiniz bir devre modelleme programıdır. Aynı zamanda devre kartlarınızı ve şemalarınızı oluşturabileceğiniz bir programdır.


Belirli bir süre ücretsiz olarak sunulsa da daha sonradan programı indirmek isteyen kullanıcılarını belirli ücretlere tabi tutmuştur.


Sitesini ziyaret etmek için tıklayınız.
Fritzing Programı - KurulumPiyasaya sürüldüğünde ücretsiz olarak indirilebilmekteydi. Fakat program artık bağışı mecburi tutmuştur.


Fritzing açık kaynak kodlu bir devre tasarım programı olduğu için dosya olarak indirdiğiniz taktirde bir kuruluma ihtiyaç duymayacaksınız.


Fritzing Programı - Kullanımı


Fritzing ilk bakışta biraz karmaşık gözükebilir fakat zamanla kullanması çok rahat bir program olduğunu anlayacaksınız. Programı ilk açtığınızda karşınıza aşağıdaki pencere gelecektir.

Bu programla istediğiniz arduino projelerini tasarlayabilirsiniz. Yapay bir devre oluşturarak projenizin planını oluşturabilirsiniz. Örneğin aşağıdaki gibi projelerinizi tasarlayabilirsiniz.
Comentarios


bottom of page