top of page

EasyLock Tanıtımı ve Kullanımı

EasyLock, kişisel ve kurumsal kullanım için üretilmiş bir tür klasör şifreleyen ve şifrelenmiş klasörleri başka platformlara aktaran bir programdır.


EasyLock, Windows sürümleri üzerinde kullanabilen bir dosya şifreleme programıdır.

Hem ev kullanıcıları hem de şirketler için şifreleme, verileri güvence altına almak için kritik bir gerekliliktir.


En iyi güvenlik için tasarlanmış olan EasyLock, yerel bir klasöre kaydedilmiş, USB depolama aygıtlarında kopyalanan, Dropbox ve iCloud gibi bulut servislerine yüklenen, hatta CD'ler ve DVD'lerdeki gizli verilerin güvenliğini sağlamak için kullanılan bir şifrelem çözümü olarak tanımlanabilir.

EasyLock, tercih ettiğiniz yerde şifrelenmiş bir alan oluşturur.


Özel dosyalarınız veya gizli verileriniz varsa ve bir başkasının erişimine sahip olmaktan kaçınmak istiyorsanız, bunları EasyLock ile parola tabanlı, askeriye de bile kullanılan AES 256bits CBC modlu şifrelemeyle koruyabilirsiniz. Böylece USB flash sürücünün veya taşınabilir sabit sürücünün kaybolması veya çalınması durumunda tehdidi ortadan kaldırabilir ve bulut hizmetleri üzerinde paylaşılan verilerin güvenli olmasını sağlayabiliriz.


Arayüzü oldukça sade olan bu programa giriş yaptığınızda, hemen sağ taraftan şifrelemek istediğiniz dosyayı seçeiblir, buna yüksek güvenlikli bir şifre koyabilir, yine uygulama üzerinden bunu başka yelrere aktarabilirsiniz. Sonrasında yine EasyLock aracılığıyla bu dosyaları istediğiniz yerde görüntüleyebilirsiniz.

コメント


bottom of page