top of page

Corsair Katar Pro XT İnceleme

Ülkemizde donanım ürünlerinin bir sene öncekinden neredeyse %50 pahalıya satıldığı dönemlerdeyiz. Haliyle, pandeminin verdiği o "tutumlu olma" güdüsü bizleri bilgisayarlarımızı upgrade etmekten, switch'leri tekleyen faremizi değiştirmekten, drift yapan gamepad'imizi çöpe atmaktan alıkoyuyor. Pahalı ürünler giderek daha ulaşılmaz hale gelirken -neyse ki- performanstan ödün vermemizi gerektirmeyen bazı giriş seviyesi ürünler ile de karşılaşıyoruz. Corsair Katar Pro XT de bunlardan birisi.

Farenin tekerleği oldukça sessiz ve çevirmesi kolay, verdiği hissiyat da hoş. İlk başta "kabak lastik" gibi hissettiren tekerleğin lastik kaplaması kullanımda hiçbir problem çıkartmıyor. Farenin tekerleği tıklanabiliyor ve scroll olarak kullanılabiliyor ancak sağ/sol tık mevcut değil.

Katar Pro XT yapı olarak simetrik olsa da ek tuşların sadece sol tarafta olması, solaklar için problem yaratabilecek bir detay. Farede kullanılan ana switch'ler çok gürültülü değil, sünger hissi yok. Sol tarafta yer alan ilave tuşlara ulaşmak son derece kolay, baş parmağınızla rahatlıkla kullanabiliyorsunuz ikisini de. Biraz sünger hissi var ama kesinlikle kullanımda problem yaratmıyor.

Comments


bottom of page