top of page

CodeMonkey - Tanıtımı ve Kullanımı

CodeMonkey, CoffeScript adındaki programlama dilini kullanarak, kullanıcılara HTML5 formunda kendi oyunlarını geliştirmeyi öğreten bir web sitesidir. Her ne kadar hedef kitlesi çocuklar olsa da, kodlama öğrenmek isteyen yetişkinler için de eğlenceli bir sitedir.CodeMonkey, güdümlü ders planları ile bir sınıf kaynağı olarak tasarlanmıştır. Bu, her öğretmenin, Bilgisayar Bilimi alanında daha önce hiç deneyimleri olmamasına rağmen Codemonkey derslerini öğretebileceği anlamına gelmektedir.Yazılan Kodlara Puan Veriliyor


Her bölümün sonunda, çocukların yazdığı kodların doğruluğuna bakılarak 3 üzerinden puanlanıyor. Çocuklaradaha pratik şekilde az kod yazarak, sistemi doğru çalıştırmaya teşvik eden program, 10 – 15 arası etaptan oluşan birçok bölüm içeriyor.Öğrencinizin ilerlemesini görüntüleyin ve değerlendirin

Öğretmen Paneli ile, öğrencilerinizin ilerlemesini görüntülerken hem zamandan hem de çabadan tasarruf etmenize yardımcı oluyoruz.

  • Bu panel aracılığıyla, öğrencilerin derslerinde ne kadar ilerlediklerini ve ne kadar iyi performans gösterdiklerini görebilirsiniz. Bu da, öğrencilerin zorlandığı ve özel olarak ele aldığı bir konuyu bulmayı kolaylaştırır.

  • Otomatik not sistemimiz, öğrencilerinizi değerlendirmek için gerekli zamandan tasarruf etmenizi sağlar.


Metin tabanlı kodlama

Günümüzde yazılım kullanımı olmayan bir hayatı hayal etmek zor. Metin tabanlı kodlama bu sürecin önemli bir parçasıdır ve çocukları 21. yüzyıla daha iyi hazırlayabilir.

  • Nasıl kodlama yapacaklarını öğrenmek, çocuklara Bilgi Teknolojileri ile nasıl problem çözeceğini öğretmenin yanı sıra, şimdi ve gelecekte hem profesyonel hem de kişisel yaşamlarında uygulanabilecek yaratıcılık, mantık, eleştirel düşünme ve problem çözme becerilerini geliştirmeye yardımcı olur.

  • Metin tabanlı kodlama, bugün tüm yazılım ürünlerinin %99’unda kullanılan ve tercih edilen bilgisayar dilidir.

Comments


bottom of page