top of page

Class Dojo - Tanıtımı ve Kullanımı

ClassDojo, öğrencilerinizin başarı durumlarını, ödev performanslarını, sınıf içindeki etkinlik derecelerini, oluşturduğu eğlenceli sanal karakterlerle takip etmenizi sağlayan bir yazılımdır. Öğrencilerin sosyal ve duygusal durumlarına hitap eden uygulama ile, klasik “artı ve eksi” listelerinizi çöpe atabilirsiniz. ClassDojo ile veli iletişimi ve öğrencilere geri bildirim açısından mükemmel bir raporlama sistemine sahip olabilirsiniz.

ClassDojo hem öğretmenlerin hem de okul idaresinin kullanabileceği bir yazılımdır. Raporları sınıf öğretmeni dışında yetkili olarak belirlediğiniz herkes görebilir ve sınıftaki öğrencilere puan verebilir. Okul idaresi hangi puanlamayı hangi öğretmenin (sınıf yada branş) yaptığını kolaylıkla rapor olarak görebilir. Ayrıca sınıf durumları kıyaslanabilir, hangi sınıfın hangi davranışlarda daha iyi ya da geliştirilmeye ihtiyacı olduğu analiz edilebilir.


ClassDojo ücretsiz bir yazılımdır. Mobil uygulaması sayesinde hem bilgisayar hemde mobil cihazlardan (tablet yada cep telefonu) rahatlıkla kullanılabilir. Ayrıca öğretmen-veli arasında whatsapp tarzında bir mesajlaşma arayüzüne sahiptir. Konuşmaları sadece veli ve öğretmen görebilir.

Comments


bottom of page