top of page

Arduino - DHT11 Sıcaklık ve Nem Sensörü Tanıtımı ve Bağlantısı
Arduino - DHT11 Sıcaklık ve Nem Sensörü Tanıtımı ve BağlantısıArduino - DHT11 Sıcaklık ve Nem Sensörü


HT11 sıcaklık ve nem sensörü, kalibre edilmiş dijital sinyaller verebilen gelişmiş bir sensör birimidir. Uzun süreli kullanım, yüksek derecede güvenilirlik ve kararlılığa sahiptir. DHT11, 8 bitlik bir mikro denetleyiciye sahiptir ve ürünün yanıt süresi kısadır. DHT11 sıcaklık ve nem sensörünün hassas bir kalibrasyon işlevi vardır ve kalibrasyon katsayıları OTP belleğinde belirli bir programda saklanır. Ürün algılama sırasında bellekte depolanan katsayıyı ifade eder.


D-40 ve 80 ° C arasındaki sıcaklığı ölçen ekipman için hata +/- 2 ° C’dir ve% 20 ile% 90 RH arasında +/-% 4 (maksimum% 5) RH ölçebilir. Sensör ölçümü olarak, sensörün veri toplama döngüsü sayesinde ölçüm sonucu 2 saniye içinde elde edilebilir. DHT11 sıcaklık ve nem sensörünün boyutu, diğer DHT modellerinden biraz daha büyüktür.

DHT11 Sıcaklık ve Nem Sensörü Bağlantısı

Boyut olarak küçüktür, enerji tüketimi düşüktür ve tüm zor uygulamalar için kullanılabilecek uzun bir iletim mesafesine (20m) sahiptir. Ek olarak, düz ayaklar bağlantıyı kolaylaştırır.


Not: Vcc ve çıkış pini arasında bir kaldırma direnci gereklidir. Bu nedenle 4.7K ile 10K arasında bir direnç kullanmanız gerekir. DHT11 sıcaklık ve nem sensörü modeli benzer işlevlere sahip olduğundan, bir modeli kullanan uygulamalar başka bir modele de uygulanabilir.

ÖZELLİKLER

  1. Dijital çıkış vermektedir.

  2. Çalışma Gerilimi: 3 VDC – 5.5VDC

  3. Nem: 20-90% nisbi nem

  4. Sıcaklık: 0 – 50 °C

  5. Algılama elemanı: Polimer kapasitör

  6. Hassasiyet Nem: +/- %4 (Max %5) RH

  7. Hassasiyet Sıcaklık: < +/- 2°C

  8. Ölçüm Periyodu: 2 s

  9. Ürün Ölçüleri: 12mm x 23.5mm x 5.5 mmComments


bottom of page