top of page

Zyxel VMG3625-T20A İnceleme

Zyxel VMG3625-T20A Modem VDSL ve ADSL Destekliyor

Zyxel'in VMG3625-T20A adını verdiği bu yeni modemi, hem 2.4 GHz hem 5GHz bantları desteklemesiyle çift bant desteği sağlıyor. 2.4 GHz bandında 300 Mbps, 5GHz bandında ise 866 Mbps bağlantı hızları sunan cihaz, hem VDSL hem ADSL desteğine sahip.

802.11 a/b/g/n/ac Wi-Fi sertifikalarını bulunduran cihazda ayrıca G Vectoring adında bir teknoloji yer alıyor. G Vectoring, AC/N Combo WAN USB'li Gigabit Ağ geçidi ile farklı VDSL hatları arasında karışma veya paraziti ortadan kaldırıyor. Yani bu özellik ile aynı kablodaki sinyalde bozulma sorunu ortadan kaldırılıyor ve bu da uzun mesafelerde performans kaybını azaltıyor. Demek istediğimiz halihazırda altyapınızdan tam performans sağlayamıyorsanız, bu cihaz size performans anlamında katkıda bulunabilir.

Bu arada modem incelememizde cihazın tasarımına da değinelim. Kutu içeriğinde bulunan stant ile ayakta duran bir tasarıma sahip Zyxel VMG3625-T20A. Bunu kullanmak istemezseniz, yüzeye yatak olarak da bırakabilirsiniz elbette. Sağ kenarında WLAN ve WPS butonlarının yer aldığı cihazda, yine burada USB noktası mevcut. Yine cihazın üst tarafında da bildirim LED'leri bulunuyor.

Comentários


bottom of page