top of page

TP-Link Archer VR2100 İnceleme

VDSL'de geldiğimiz son nokta, TP-Link Archer VR2100 ile vücut buluyor ve evlere geliyor. Bu cihazın anlatılacak çok yanı var, ancak geçmeden önce önemli bir detayı vermemiz lazım. Bu cihaz, hem bir modem olarak kullanılıyor hem de router olarak iş yapabiliyor. Bu sayede 2 tipte de ürün arayanlar için güzel bir seçenek oluyor.

TP-Link'in bu kategoride çok sayıda modeli var ve hatta gövde yapısı olarak da boyut dışında pek fark göstermiyorlar. Daha önce bu seriden Archer VR2800'ü incelemiştik, o cihaz da güçlü ağ özelliklerine ev sahipliği yapıyordu. Fakat Archer VR2100'ü ise farklı kılan bir özelliği var, o da SuperVDSL'i desteklemesi.

SuperVDSL, aslında VDSL2 destekli hatlarda Profile 35b şeklinde yer alan yeni bir bağlantı türü, ancak her bölgede kolay kolay bulunamayabiliyor. O nedenle bu hızdan ve bu bağlantı türünden faydalanmak istiyorsanız, bu cihazı satın almadan önce ilk yapmanız gereken şey, servis sağlayıcınızı arayıp, hattınızın bu desteği gösterip göstermediğinden emin olmak olacaktır. Bu işi hallettikten sonra ise artık Archer VR2100'ü kullanmaya hazırsınız.


תגובות


bottom of page