top of page

MSI X370 Gaming Plus İnceleme

Anakartın model ismi ve kutu tasarımı zaten kitlesi ve üretim amacı hakkında ipucu veriyor. Dolayısıyla üründe oyuncuların işine yarayacak pek çok özellik kolay bir kullanımla sunulmuş. DDR4 Boost özelliği sayesinde (özellikle bellek modülleriniz kaliteliyse) fazladan bellek performansı elde edebilirsiniz.


Benzer şekilde MSI'a ait X-Boost özelliği, depolama alanında %10'a kadar ek bir performans artışı sunabiliyor. Son dönemde oldukça popüler olan M.2 arabirimi 3. nesil ve NVMe destekli olarak sunuluyor. Bu hızlı arabirimin standart SATA III'e nazaran 5 kata nazaran daha hızlı olduğunu da belirtelim. Anakart üzerindeki M.2 yuvası, Steel Armor adını taşıyor çünkü bu yuva SSD için koruyucu ve soğutucu görevi görürken daha temiz bir sinyal iletimi için elektromanyetik kalkan işlevine de sahip.

Anakart üzerindeki hoşumuza giden bir diğer özellik de ekran kartlarının ağırlıkları yüzünden zamanla eğrilmesini önlemek için yuvaların metal kaplama ile güçlendirilmesi oldu.

Özel kullanım amaçları haricinde ses kartları neredeyse tarih oldu. Dolayısıyla anakartınızdaki ses donanımı eskisinden daha fazla önem taşıyor. MSI X370 Gaming Plus'ta kullanılan yüksek kaliteli elektronik bileşenler ve altın kaplama yuvalar sayesinde temiz ve görece dip gürültüsü azaltılmış. Dahası güçlü kulaklık çıkışı sayesinde, yüksek empedanslı kulaklıklarda ortaya çıkan düşüş ses problemi de çözülmüş.

Comments


bottom of page