top of page

MSI GL75 Leopard İnceleme

17'' ekranlı hızlı ve şık bir laptop arayanlar için MSI GL75 Leopard incelemesi.

MSI çok uzun süredir hayatımızda ve hangi ürününü satın alırsanız alın ismi kalite ile beraber anılıyor. Son derece etkileyici bir ürün havuzu bulunan firmanın bugünlerde en iddialı olduğu konu ise her zevke ve her bütçeye hitap edebilen oyuncu laptopları.


GL75 Leopard da MSI'ın 17.3 inçlik orta/üst seviye laptop ailesinin kod adı ve elimizde (10SER-257XTR) üretim numaralı model yer alıyor. Intel'in onuncu nesil işlemcilerini RTX'in gücü ile birleştiren, bunu yaparken de yeterince kompakt ve şık kalabilen modeli gelin beraberce inceleyelim.

MSI bu modelde ses konusunda çok iddialı. Şimdiye kadar pek çok başarılı laptopun vasat ses çıkışı sebebiyle bizleri üzdüğünü gördük. MSI ise bu konuda işini sıkı tutmuş ve Giant Speaker teknolojisi ile karşımıza çıkmış. Modelde kullanılan hoparlörler ebat olarak normalin beş katı. Buna Realtek ALC233 ses kartı ve Nahimic çevresel ses desteğini de eklersek ortaya çıkan sonuç bir laptop için fazlasıyla tatmin edici. Yine de gürültü arttığında oyunlardan keyif almak için bir kulaklık setine ihtiyacınız olacak, unutmayın.

MSI bu modelde Cooler Boost 5 soğutma teknolojisini kullanmış. Yerine ve modele göre yediye kadar çıkan ısı boruları ve iki adet güçlü fan ile MSI bu konuda oldukça iddialı. Tabii iyi bir soğutma gürültü de demek çoğu zaman. Yük altında 53db'e kadar çıkan gürültü seviyesi yüksek olsa da sektör standartları dahilinde. Isınan havanın tahliyesi konusunda ise Cooler Boost 5'in başarısı ortaya çıkıyor. Yük altındayken klavyeye yansıyan en yüksek sıcaklık 47.5 derece.

Comentarios


bottom of page