top of page

Microsoft Word - Belgeyi paylaşma, belge üzerinde işbirliği yapma, Açıklama ekleme veya silmeBelgeyi paylaşma


Belgenizi başkalarıyla paylaştığınızda ve bunları düzenleme izni verdiğinizde, herkesin değişiklikleri aynı belgede yapılır.


 • Sağ üst köşede, şeridin üzerinde Paylaş’a tıklayın.


 • Daha önce yapılmadıysa belgenizi OneDrive’a kaydedin.

 • Paylaşmak istediğiniz kişilerin e-posta adreslerini girin ve izin vermek istediğiniz izin seçimlerini yapın.

 • Dilerseniz bir ileti yazın ve Gönder’e tıklayın. Paylaşımda bulunduğunuz insanlar size, belgenize bir bağlantı vererek, size posta alır.Word belgeleriniz üzerinde işbirliği yapma


Bir kimse bir Word belgesini paylaştığında, aldığınız e-posta, belgeyi Web tarayıcınızda açan bir bağlantı içerir: Web için Word. Belgeyi Düzenle > Tarayıcıda Düzenle’yi seçin.Belge üzerinde başka biri çalışıyorsa, kişinin iletişim durumunu ve yaptığı değişiklikleri görürsünüz. Bu birlikte yazma veya gerçek zamanlı işbirliğine çağrı yaptık.Buradan, Word uygulamanızda çalışmak istiyorsanız, pencerenin üst tarafına doğru, Masaüstü uygulamasında düzenlemeye geçiş yapın.

Word 'ün bu sürümlerinden birini kullanarak birMicrosoft 365 abonesi olduğunuz sürece yine de birlikte yazabilirsiniz:

 • Windows için Word 2016

 • Mac için Word 2016

 • Mobil cihazda Word (Android, iOS veya Windows)

Word 'ün eski bir sürümünü kullanıyorsanız veya bir abonesi değilseniz, belgeyi diğer kişilerin üzerinde çalıştığı aynı anda düzenleyebilirsiniz, ancak gerçek zamanlı işbirliği yapamazsınız. Başkalarının değişikliklerini görmek ve paylaşabilmeniz için, belgeyi zaman zaman kaydetmeniz gerekir.


Makro içeren belgeler (. docm)


Belgenizde makrolar (. docm) varsa, düzenleyebilir ve işbirliği yapabilirsiniz. Makroları çalıştırma dahil, başka bir belge gibi içeriği açabilir ve düzenleyebilirsiniz. Makro kodunu düzenlemeniz gerekiyorsa, dosyayı kullanıma almanız, kodu düzenlemeniz ve iade etmeniz gerekir.
Açıklama ekleme veya silme


Yorumlarınızı belgenin belirli bölümlerine eklemek, görüşünüzü daha da belirgin hale getirir. Belge üzerinde başka birisi açıklama yaptıysa, yorumlarını yanıtlamak aynı anda belge üzerinde olmadığınız durumlarda bile tartışma yapmanıza olanak tanır.


 1. Açıklama eklemek istediğiniz içeriği seçin. 1. Yeni açıklama> gözden geçir 'e gidin.

 2. Açıklamanızı yazın. Açıklamalarınızda değişiklik yapmak istiyorsanız geri dönüp düzenleyin.

 3. Yorumu yanıtlamak için yoruma gidin ve Yanıtla 'yı seçin .

Not: Başkalarının açıklamalarınızı düzenleyebileceğini unutmayın. Office belgesindeki açıklamalar dosyada depolanır, böylece dosyanıza düzenleme erişimi olan herkes yorumunuzu düzenleyebilir.
Comentarios


bottom of page