top of page

Acer Triton 500 İnceleme

Kompakt ve kuvvetli bir oyun canavarı arayanlara özel bir laptop olan Acer Predator Triton 500'ü inceledik.

Acer Predator Triton 500 Tasarımı Nasıl?

Triton 500 biraz uzaktan baktığınızda boyutları itibarıyla bir iş bilgisayarı gibi gözükebilir ancak güç düğmesine bastığınızda durumun değiştiğini söylemek gerek. Siyah metal kaplama üzerindeki aydınlatılmış Predator logosu, lazer kesim kenarlar, hava çıkışlarındaki mavi renk seçimi ve RGB klavye sayesinde ürün hem agresif hem de şık gözükmeyi başarmış. %81'lik ekran / gövde oranına sahip olan bilgisayar 2.1kg ağırlığında ve 17.9mm inceliğindeki ürün oyun bilgisayarlarının kalın ve büyük olması gerekmediğinin canlı bir örneği olarak karşımızda duruyor.

Acer Predator Triton 500 Özellikleri Neler?

Acer bu modelde 15.6'' IPS, 3ms FullHD, G-SYNC destekli bir panel kullanmış, parlaklığı 300nit, tazeleme hızı ise tam 300Hz. Tabii 300Hz'nin bir oyuncu laptopunda ne kadar gerekli olduğu sorusu gelecektir ama Acer bu ufak tefek kasaya öyle bir sistem sığdırmış ki, Forza Horizon'da bile 200fps değerlerine ulaşmayı mümkün kılıyor. CS:GO gibi oyunlarda ise rahatlıkla 350fps gibi değerlere ulaşabiliyorsunuz.

Intel'in 10'uncu nesil Core i7-10750H (6 çekirdek, 2.60Ghz) işlemcisinden güç alan bilgisayar 32GB DDR4-2933Mhz RAM ve sıkı durun, Nvidia GeForce RTX 2080 SUPER Max-Q (8GB GDDR6) ekran kartına sahip. Depolama içinse 1TB SSD tercih edilmiş, performans değerlerine birazdan bakacağız.

Acer, Triton 500'ün yeni modelinde dördüncü nesil beş ısı borulu AeroBlade 3D soğutma sistemini, CoolBoost teknolojisini ve Vortex Flow'u beraber sunuyor. Bu canavarı, özellikle de bu kadar küçük bir kasaya sahipse soğutmak kolay değil takdir edersiniz ki. Acer bu konuda son derece iyi bir iş çıkartmış, %33'lük bir verim artışından söz ediliyor lakin laptop yük altındayken fan sesi ciddi oranda yükseliyor. Bu da gayet normal karşıladığımız bir durum, zaten oyuncular da genelde kulaklık kullanmayı tercih ediyor.

İnsan bu kadar ince bir laptop olunca bağlantı noktaları konusunda da biraz kesinti bekliyor ama hayır, Acer Ethernet girişine kadar gerekli her şeyi sığdırmayı başarmış. Killer 2.5G E3100G Gigabit Ethernet kartına Killer AX1650i Wi-Fi 6 wireless modem ve Bluetooth 5.0 eşlik etmiş. Thunderbolt'tan USB-C'ye, Display Port 1.4'ten HDMI 2.0'a kadar tüm gerekli portlar da laptopta kendisine yer bulmuş durumda.

Comments


bottom of page